25 / Rauno Pella – trummide programmeerimine
23.01.2018
Läbiviija: Rauno Pella

Rauno trummide programmeerimise kursusel tuleb juttu sellest, kuidas programmeerida realistliku kõlaga trumme, dünaamika ja mängutehnika seosest ning mõjust gruuvi dünaamikale, ghost nootidest ja fillidest, mida programmeerida trummidele ja mida mitte, trumminahkadest ja häälestusest, VST instrumentide erinevustest ja paljust muust. Lisaks jagab Rauno oma tehnilisi kogemusi kuidas mitte üle koormata arvuti CPU-d, millised võiksid olla routingu põhimõtted, gain staging läbi KONTAKT 5 playeri, katsetame koos erinevate samplite kollektsioonide trummide ja taldrikute valikuid ja lõpetame valmis looga, millel on hea soundiga ning maitsekalt orkestreeritud žanri esteetikale vastav trummipartii.

Õpituppa on oodatud erinevas vanuses ja erineva kogemusega muusikahuvilised ning vastuse oma küsimustele saavad kõik.

Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee

Kohtumiseni!

Läbiviijast:
Rauno Pella on sündinud ja üles kasvanud Pärnus. Ta on omandanud hariduse Pärnu Muusikakoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning rahvusvahelistel meistrikursustel. Kokku on ta tegelenud muusikaga juba 19 aastat. Tema õpetajateks on olnud Olav Kund, Rein Roos, Vambola Krigul, Tanel Ruben, Toomas Rull, Reigo Ahven. Meistrikursusi on ta saanud maailma tipptrummaritelt – Antonio Sanchez (Pat Metheny Group), Matt Halpern (Periphery), Jojo Mayer, Jost Nickel, jpt.

Trummarina on Rauno Pella mänginud sadades erinevates ansamblites ning löökpillimängijana teinud kaasa erinevate orkestrite koosseisudes – Pärnu Linnaorkester, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester ja puhkpilliorkester jpt.

2013-2016 oli ta ansambel Swingersi trummar ning lisaks on ta mänginud bändides Mushy, Kognito, Power Play, Cookies ning hetkel on ta Rauno Pella Project asutaja ja omaloomingulise muusika autor. Salvestamise ja arranžeerimisega on Raunol kogemust 8 aastat ning peamisteks tööriistadeks on tal iMac, PreSonus Firestudio helikaart, BeyerDynamics DT 770 M klapid.

Õpituba Facebookis


Akadeemia

ÕPITOAD

Arhiiv