-
1 / Salvestamise ABC
15.11.2016
Läbiviija: Kristo KotkasVÄLJA MÜÜDUD!Räägime salvestamise olulistest aspektidest, raud- ja tarkvarast üldiselt. Rõhu asetame iseenda ja oma kollektiivi loomingu ise salvestamise nüanssidele. Puudutame kindlasti ka salvestise kokkumängu ehk miksimise olulisemaid aspekte. Ideaalne õpituba inimestele, kes juba salvestavad ise oma loomingut või plaanivad seda teha ja tunnevad vajadust kogenud helitehniku näpunäidete järele.
https://www.facebook.com/events/1614386072189970/ -
2 / Helivõimendamise ABC
22.11.2016
Läbiviija: Kristo KotkasVÄLJA MÜÜDUD!Räägime helivõimendamise printsiipidest, mikrofonide valikust, helipultide valikust ja kõlarite valikust. Anname baasteadmisi, et mõista, kuidas saada hakkama erinevate helivõimendamise olukordadega ja kuidas teha õigeid valikuid ja otsuseid ostes, rentides ja paigaldades ning loomulikult ka helitehnikat kasutades.
https://www.facebook.com/events/1635868786713983/ -
6 / Salvestamise ABC – kordus!
24.11.2016
Läbiviija: Kristo KotkasEsimese õpitoa kordusRäägime salvestamise olulistest aspektidest, raud- ja tarkvarast üldiselt. Rõhu asetame iseenda ja oma kollektiivi loomingu ise salvestamise nüanssidele. Puudutame kindlasti ka salvestise kokkumängu ehk miksimise olulisemaid aspekte. Ideaalne õpituba inimestele, kes juba salvestavad ise oma loomingut või plaanivad seda teha ja tunnevad vajadust kogenud helitehniku näpunäidete järele.
https://www.facebook.com/events/201431763644102/ -
3 / Trummide salvestus
29.11.2016
Läbiviija: Kristo KotkasVÄLJA MÜÜDUD!Räägime trummide salvestamisest ja teeme seda ka päriselt. Demonstreerime erinevate mikrofonide ja ruumi olulisust trummide salvestamise puhul. Katsetame samplite lisamist salvestatud trummide saundi võimendamiseks või täielikuks asendamiseks. Osalejad saavad tekkinud audiofailid soovi korral endaga kaasa võtta, et omas tuttavas keskkonnas tulemusi analüüsida.
https://www.facebook.com/events/684351035073859/ -
4 / Kitarride seadistamine ja hooldus
06.12.2016
Läbiviija: Alan UrvaÕigesti seadistatud ning korralikult hooldatud instrument tagab, et pill on paremini mängitav, häälestub täpselt ning kõlab ilusasti. Selleks oleks mõistlik lasta oma instrumenti aeg-ajalt kitarritehniku juures hooldada. Samas on mitmeid elementaarseid hooldusnippe, mida kitarri omanik saab ise oma pilli parema tervise heaks kasutada. Lisaks räägime sellest, kuidas endale poes kitarri valida ning mida tasuks ostmisel järgida. Päeva teises pooles on n-ö hands on töötuba, kus saad Alan Urva juhendamisel oma kitarrile ise hoolduse teha.
https://www.facebook.com/events/990029531109433/ -
5 / Kitarride salvestus + Kemper’i kasutus
13.12.2016
Läbiviija: Kristo KotkasRäägime bass-, akustiliste ja elektrikitarride salvestusest. Katsetame erinevaid mikrofone ja mikrite positsioone. Re-amping ‒ milleks ja kuidas? Lisaks tutvume revolutsioonilise kitarriprotsessoriga Kemper ning katsetame, kuidas toimib Profiling tehnoloogia, mis võimaldab salvestada reaalse kitarrivõimendi tooni ja karakteri Kemperi protsessorisse ja seda siis hiljem sama protsessori abil taaskasutada. Osalejad saavad tekkinud audiofailid soovi korral endaga kaasa võtta, et omas tuttavas keskkonnas tulemusi analüüsida.
https://www.facebook.com/events/1740106162978355/ -
7 / Roland digimikserite õpituba
17.01.2017
Läbiviija: Heldar Selg ja Kaur KenkAlanud aasta esimest õpituba viivad läbi ühed oma ala parimad asjatundjad, Heldar Selg ja Kaur Kenk. Tutvustamisele tuleb üks edukamatest hiljuti turule tulnud helipultidest Roland M-5000. Seade on Eestis juba kasutuses firmas RGB ja Tallinna Tehnikaülikoolis ning võetakse kasutusse renoveeritud Ugala teatris. M-5000 on Rolandi esimene OHRCA-platformil (Open, High Resolution, Configurable Architecture) baseeruv konsool. M-5000 võimaldab luua konsooli struktuuri vastavalt vajadustele ning seda jooksvalt muuta. Õpitoas osalejad saavad hea ülevaate seadme eelistest teiste omataoliste ees ning ka aparaadi kasutamise baasteadmised. Õpitoas osalemine on tasuta, kuna firma RGB kannab kõik kulud! Siiski tuleb osalemiseks saata email aadressile kristo@sinusoid.ee, sest kohtade arv on piiratud.
Läbiviijatest:
Heldar Selg on RGB-s töötav ja bändide poolt hinnatud helirežissöör, kellel on kümneaastane kogemus väga erinevate artistide ja sündmuste miksimisega nii FOH-is kui ka monitorpuldis.
Kaur Kenk töötab firmas msonic ning müüb stuudio- ja heliseadmeid. Ta on artist Maarja Nuudi helikunstnik ning Eesti üks andekamaid noore põlvkonna helivaldkonna spetsialiste.
-
8 / Digico digimikserite õpituba
19.01.2017
Läbiviija: Lauri Leppik, Ivo Kelmsaar, Tiit Terask ja Rainer KoikTeine õpituba, mille saame täna välja hõigata, on tootja Digico helimikserite tutvustuse päev. NB! seekord alustame juba kell 10.00 ja seda ikka samas kohas kus alati – Sinusoid stuudio ruumides Jakobsoni 14. Õpituba viivad läbi Lauri Leppik, Ivo Kelmsaar, Tiit Terask ja Rainer Koik. Tutvustamisele tulevad nii SD seeria puldid kui ka mudelid uuest S seeriast. Rainer Koik annab väärtusliku ülevaate oma kogemusest seoses Digico puldi võimekuse tõstmisega kasutades Waves Plug-In serverisüsteemi ja plug-in’e.
Põnevust tekitab fakt, et koosviibimisel saab olema ka üllatusmoment firmalt Digico. Õpitoa osalemistasu on vaid 15 eurot, kuna sündmuse toimumist toetavad Audiosky OÜ ja Digico. Nagu ikka, teade osalemissoovist tuleb saata aadressile kristo@sinusoid.ee. Soovitan seda teha kohe, sest osalejate arv on arusaadavalt piiratud. Tänud ja kohtumiseni!
Läbiviijatest:
Lauri Leppik, Ivo Kelmsaar ja Tiit Terask on pikaajaliste kontsertheli loomise kogemustega oma ala vaieldamatud profid, kes on Audiosky ridades tegelenud teenuste pakkumisega pikki aastaid. Rainer Koik on tunnustatud helirežissöör, kelle teenuseid kasutavad mitmed vabariigi tippartistid, nagu Trad Attack, Curly Strings ja paljud teised, ning Rainer omab pikaajalist Digico mikseri kasutamise kogemust.
-
9 / Avid digimikserite õpituba
24.01.2017
Läbiviija: Kristo Kotkas, Siim Tõnisson ja Keijo KoppelSeekord on tegemist nn advanced taseme õpitoaga, kuigi käime läbi ka baasinformatsiooni, sest Avid digimiksereid leiab juba ammu Eestis erinevatest rendifirmadest, nagu Eventech, RGB ja Sound House, kui ka kontserdisaalidest, nagu Nordea Kontserdimaja, Mooste Folgikoda või Türi Kultuurimaja. Samuti kasutavad Avid digitaalseid miksereid mitmete artistide helikunstnikud, nagu Metsatöllu, Tanel Padar & The Suni, Shanoni ja Jüri Pootsmanni helikunstnikud, kelle oleme kutsunud ka selles õpitoas oma kogemusi ning ennekõike nippe ja trikke – kuidas parimat sound’i saada – teile välja rääkima 🙂 Antud õpitoas saab siis Avid mikserite nii baasteadmised kui ka näpunäited, kuidas süsteemidest nii-öelda viimast välja võtta. Kuna Avidi mikserite põhiline trump on võime jooksutada plug-in’e masina siseselt ilma väliste serverite või arvutite abita, siis kindlasti peatume pikemalt erinevatel plug-in’idel ja nende kasulikkusel üldise suurepärase helitulemuse saavutamisel.
Näitame muuhulgas nii Profile/SC48 seadmete kasutust, sealhulgas Profile võimet 128 rida audiot salvestada, kui ka uuema generatsiooni S3L seadmeid. Lisaks näitame ka nende võimet lihtsa vaevaga, ilma ühegi lisahelikaardi või interface’ita, salvestada 64 rida audiot. Käsitlemata ei jää ka see, kuidas kolme eri puldi vahel saab ühte ja sama lavaboksi jagada, tehes näiteks sellise keerulise setup’i, kus on FOH, Monitor Mix ja Broadcast Mix, eriti kompaktseks ja lihtsaks. Õpitoa osalemistasu on 30 eurot ja toimumist toetab Eventech OÜ.
Läbiviijatest:
Kristo Kotkas, Siim Tõnisson ja Keijo Koppel on kõik pika live– ja ka stuudioheli tegemise kogemusega mehed. Otseselt vastutab Kristo aastaid Tanel Padar & The Suni, Lenna ja Shanoni ning Siim samuti Shanoni ning ka Jüri Pootsmanni ja Liis Lemsalu ning Keijo omakorda Metsatöllu ja Põhja Tallinna kontserthelide eest. Kõiki kolme ühendab soov stuudioheli kvaliteeti kontsertheli maailma üle kanda.
-
10 / Digimikserite saundi võrdluse õpituba
13.02.2017
Läbiviija: Kristo KotkasSinusoid akadeemia ehk õpitoad Sinusoidi stuudios jätkuvad juba 13. veebruaril (NB! seekord esmaspäeval) kauaoodatud digipultide saundierinevuse testimise päevaga. Enamus meist on väitnud, et üks pult nn saundib nii ja teine pult saundib naa… Kas see ka tegelikult on nii, seda saame teada juba nädala pärast! Testi käigus mängime maki pealt kuni 16 rada audiot läbi erinevate pultide, mille kanalite ekvalaiserid, kompressorid ja kogu muu sisemine protsessing on välja lülitatud, kasutame ainult eelvõimendeid ja konvertereid. Pultide väljundit salvestame võimalikult hea helikaardiga. Nii avanebki meil võimalus talletada ja kuulata, kas ja kui erinevalt need seadmed tegelikult kõlavad. Õpitoa osalemistasu on 50 eurot, millele lisandub käibemaks. Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee.
Nimekiri digitaalsetest mikseritest, mida testime:
ALLEN & HEATH iLive D80
ALLEN & HEATH iLive IDR32
ALLEN & HEATH DLive S3000 + DM48AVID / Digidesign Profile
AVID / Digidesign SC48
AVID S3L-XBEHRINGER X32
BEHRINGER XR18DiGiCo SD9 + DRack + SDRack
DiGiCo S21MIDAS M32
MIDAS Pro1ROLAND M5000
ROLAND M200SOUNDCRAFT Vi1
SOUNDCRAFT Performer2YAMAHA LS9
YAMAHA M7
YAMAHA 01V96
YAMAHA CL5MACKIE DL1608
PRESONUS RML16AI
Läbiviijast:
Kristo Kotkas ‒ Sinusoid stuudio omanik ja tuntud inimene kodumaa helimaailmas. Kristo on juba lapsepõlvest alates tahtnud saada helimeheks ehk ta on üks nendest õnnelikest inimestest, kes tegeleb just ja ainult sellega, mis talle väga meeldib! Ta tegutseb oma valdkonnas alates aastast 1994, selle aja jooksul on ta helindanud sadu kontserte ja salvestanud sadu lugusid ning kümneid albumeid. Kristo on ka kitarrist ansamblis No-Big-Silence ja on ta pälvinud riigi parima helitehniku tiitli Eesti Muusikaettevõtluse auhinnagaalal aastatel 2015 ja 2016. -
11 / Logic Pro X DAW õpituba
07.03.2017
Läbiviija: Tiit KikasSinusoid akadeemia õpitubade seeria jätkub heli salvestamise, editeerimise ja miksimise programme tutvustavate õpitubadega. Igas õpitoas käsitleme konkreetselt vaid ühte programmi ja seda teevad antud programmi pikaajalised professionaalsed kasutajad. Esimesena võtame käsile Apple’i programmi Logic Pro X, mille tutvustajaks on legendaarne multiinstrumentalist Tiit Kikas! Tiit kasutab stuudios paljusid erinevaid programme, aga töökeskkonna süda on hetkel siiski Logic Pro X. Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Läbiviijast:
Tiit Kikas on multiinstrumentalist ja arvutimuusikaga seotud 1995. aastast, kui ta õppis Sibeliuse Akadeemias lisaks viiulimängule ka stuudiotööd. Ta on osalenud üle saja albumi väljaandmise juures helilooja, arranžeerija või produtsendina. Ta on teinud hulgaliselt töid raadio- ja teleproduktsioonidele ning kirjutanud mitmele filmile muusika. Viimane film, millele Tiit muusika kirjutas, on hiljuti ka meie kinodes linastunud „Must alpinist”. Lisaks loeb ta külalislektorina juba neljandat aastat arvutimuusika loenguid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. -
12 / Pro Tools / Pro Tools HD DAW õpituba
14.03.2017
Läbiviija: Siim MäesaluSinusoid akadeemia õpitubade seeria jätkub heli salvestamise, töötlemise ja miksimise programme tutvustavate õpitubadega. Igas õpitoas käsitleme konkreetselt vaid ühte programmi, mida tutvustavad programmi pikaajalised professionaalsed kasutajad. Järjekorras teisena võtame käsile tootja AVID programmi Pro Tools / Pro Tools HD, mille tutvustajaks on tuntud helitehnik ja klahvpillimängija Siim Mäesalu! Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Läbiviijast:
Siim Mäesalu on lõpetanud helirežii eriala Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2009. aastal. Aastast 2004 alates on ta tegelenud popmuusika ja klassikalise muusika salvestamise, miksimise ja masterdamisega. 2010. aastast alates töötab ta Eesti Rahvusringhäälingus helirežissöörina ning tegeleb igapäevaselt raadio- ja teleülekannete ning stuudiosalvestustega. Siim on Pro Toolsi kasutanud ca. 15 aastat ja ühtlasi läbinud Avidi Pro Toolsi koolituste sarja Alchemea kolledžis Londonis. Lisaks omab ta Avid Pro Tools Music Experti sertifikaati. -
13 / Cubase DAW õpituba
21.03.2017
Läbiviija: Toomas PaidraSinusoid akadeemia õpitubade seeria jätkub heli salvestamise, töötlemise ja miksimise programme tutvustavate õpitubadega. Igas õpitoas käsitleme konkreetselt vaid ühte programmi, mida tutvustavad programmi pikaajalised professionaalsed kasutajad. Järjekorras kolmandana võtame käsile tootja Steinberg programmi Cubase, mille tutvustajaks on tuntud helirežissöör Toomas Paidra! Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Läbiviijast:
Toomas Paidra on õppinud koorijuhiks, aga hoopis suuremat huvi hakkas talle pakkuma võimalus teha stuudiotööd ning kontsertheli. Nii ta lõigi Zorglabi stuudio, mis töötab puhtalt Cubase’i salvestus-, töötlus- ja helimiksimisprogrammi kasutades. Toomas on Cubase’iga töötanud alates aastast 1993, kasutades seda igapäevaselt oma stuudios juba 24 aastat. Aastatel 1993–2008 töötas Paidra lisaks ka firmas, mis oli selle programmi ametlik maaletooja ning ta usub endiselt, et pole paremat muusikaprogrammi, kui seda on Cubase! -
14 / Reaper DAW õpituba
22.03.2017
Läbiviija: Tammo SumeraSinusoid akadeemia õpitubade seeria jätkub heli salvestamise, töötlemise ja miksimise programme tutvustavate õpitubadega. Igas õpitoas käsitleme konkreetselt vaid ühte programmi, mida tutvustavad programmi pikaajalised professionaalsed kasutajad. DAW-programme tutvustavate õpitubade jadas viimasena võtame käsile programmi Reaper, mille tutvustajaks on tuntud helirežissöör Tammo Sumera! Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Läbiviijast:
Tammo Sumera on rahvusvaheliselt tunnustatud elektronmuusik, kes tegutseb multimeediaartisti, helirežissööri ja konsultandina peamiselt akadeemilise muusika sfääris. Ta on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus nüüd töötab õppejõu ja tehnoloogiaosakonna juhina. Ta on salvestanud ja masterdanud suuremat osa Eesti klassikalise muusika koosseise, samuti töötanud mitmete filmide muusika helirežissöörina. Peale Reaperi, mis on tema üks põhilistest töövahenditest, puutub ta igapäevaselt kokku ka heli programmeerimise tarkvaradega, disaini- ja videotöötlusprogrammidega ning samuti prototüüpimise, andurite ja multimeedia erilahendustega. Loengusarju on ta andnud erinevatest helitarkvaradest, notatsioonitarkvarast, helisünteesist ja ka helitehnoloogia alustest. -
15 / Audio plug-in’ide kasutamise õpituba
09.05.2017
Läbiviija: Kristo KotkasRäägime Audio plug-in’idest, mis need on, milleks ja kuidas neid kasutatakse nii helistuudiotes kui ka kontsertheli miksimisel. Toon elavaid näiteid stuudio Pro Tools projektidest ja ka kontserthelimikseritest. Tähistamaks maailma kuulsaima audio plug-in’ide tootja Waves Eesti esinduse siirdumist Sinusoid OÜ alla, pakume kõigile osalejatele võimalust soetada Waves Mercury plug-in bundle uskumatult soodsa hinnaga! Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Läbiviijast:
Kristo Kotkas ‒ Sinusoid stuudio omanik ja tuntud inimene kodumaa helimaailmas. Kristo on juba lapsepõlvest alates tahtnud saada helimeheks ehk ta on üks nendest õnnelikest inimestest, kes tegeleb just ja ainult sellega, mis talle väga meeldib! Ta tegutseb oma valdkonnas alates aastast 1994, selle aja jooksul on ta helindanud sadu kontserte ja salvestanud sadu lugusid ning kümneid albumeid. Kristo on ka kitarrist ansamblis No-Big-Silence ja on ta pälvinud riigi parima helitehniku tiitli Eesti Muusikaettevõtluse auhinnagaalal aastatel 2015 ja 2016. -
16 / Hea kontsertheli loomise õpituba
16.05.2017
Läbiviija: Kristo KotkasVÄLJA MÜÜDUD!Räägin hea kontsertheli loomisest, toetudes oma pikaajalisele kogemusele. Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%!Läbiviijast:
Kristo Kotkas ‒ Sinusoid stuudio omanik ja tuntud inimene kodumaa helimaailmas. Kristo on juba lapsepõlvest alates tahtnud saada helimeheks ehk ta on üks nendest õnnelikest inimestest, kes tegeleb just ja ainult sellega, mis talle väga meeldib! Ta tegutseb oma valdkonnas alates aastast 1994, selle aja jooksul on ta helindanud sadu kontserte ja salvestanud sadu lugusid ning kümneid albumeid. Kristo on ka kitarrist ansamblis No-Big-Silence ja on ta pälvinud riigi parima helitehniku tiitli Eesti Muusikaettevõtluse auhinnagaalal aastatel 2015 ja 2016. -
17 / In-ear monitoride võrdlemise õpituba
23.05.2017
Läbiviija: Kristo Kotkas, Taavi Immato, Robert VaarmannSelle hooaja eelviimases õpitoas võrdleme juhtmeta (raadio) in-ear monitor süsteeme ja professionaalseid in-ear monitor kõrvaklappe. Mõõdame ja kuulame erinevate tootjate raadiosüsteemide kõla- ja ka nende raadiolevi kvaliteeti. Võrdlusesse tulevad enamus populaarsete tootjate nagu Shure ja Sennheiser tooteid, kuid kõrvale katsetame ka vähemtuntud kaubamärkide raadiokanaleid nagu Mipro ja LD Systems. Osalejad on teretulnud võtma kaasa ka enda olemasolevaid raadiosüsteeme, et neid parimatega kõrvutada. Katsetame ka seda, kuidas erinevad antennid ja kaablid mõjutavad levi. Tutvustan ka mugavalt käepärast raadiolevi mõõteseadet RF Explorer, mida on soovi korral võimalik Sinusoid OÜ’lt ka soetada selleks, et omada pidevat ülevaadet vabade raadiosageduste üle erinevates kontserdipaikades.
Sinusoid OÜ on alustanud ka väga kvaliteetsete personaalsete (kõrva järgi valatavate) in-ear monitor klappide müüki Saksamaa firmalt Vision-Ears – http://vision-ears.de/
english Kui paljude tootjate sääraseid klappe ei ole ostjal alati võimalik enne ostmist kuulata, siis Vision Ears on saatnud meile universaalsete otsikutega demo kõrvaklapid ja seda praktiliselt kõikidest oma mudelitest. Neid saab siis iga soovija enne ostu kuulata ja teha siis juba kindla peale õige valik. Seda kuulamist võimaldame esmakordselt teha just siinsamas – kõrvamonitoride õpitoas. Lisaks toob Robert Vaarmann Teile kuulamiseks erinevaid Shure universaalseid in-ear klappe ja ka Taavi Immato tuleb ning tutvustab kuulsa USA in-ear klappide tootja Ultimate Ears toodangut. Ehk tulemas on igati oluline õpituba kõigile, kes kasutavad in-ear monitore, olenemata sellest, kas nad on muusikud või helitehnikud või lihtsalt soovivad endale parimaid võimalikke kõrvasiseseid klappe. Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
Läbiviijatest:
Kristo Kotkas – helitehnik ja pikaajaline in-ear monitore kasutav muusik, Vision-Ears, RF Explorer maaletooja esindaja
Taavi Immato – pikaajaline in-ear monitore kasutav muusik, Ultimate Ears maaletooja esindaja
Robert Vaarmann – Shure maaletooja esindaja -
18 / Muusikaäri tehnilisi ja organisatoorseid töökohti tutvustav õpituba
24.05.2017
Läbiviija: Kristo Kotkas, Meelis Lusmägi, Kristjan VardjaSelle hooaja viimane õpituba on mõeldud kõigile neile noortele inimestele, kellel on huvi bändidega töötada. Kristo räägib imelisest elust, mis saadab transamehi, backline tehnikuid ja helimehi, Meelis tutvustab valgustajate litsat, kuid samuti imelist elu ja Kristjan annab näpunäiteid, kuidas kiiresti saada tippartistide manageriks 🙂 Lühidalt, õpituba kõigile neile, kes kaaluvad karjääri meelelahutusäri köögipoolel!
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
Läbiviijatest:
Kristo Kotkas – pikaajalise kogemuseg auhinnatud helitehnik
Meelis Lusmägi – pikaajalise kogemusega auhinnatud valgustehnik
Kristjan Vardja – mitmete kodumaiste tippartistide agent ja manager -
19 / Populaarsete Midas M32 / Behringer X32 digimikserite tutvustus ja profikasutus
10.10.2017
Läbiviija: Kristo Kotkas, Priit KivimägiSelle hooaja esimeses õpitoas räägime Eestis ja ka mujal tänaseks ülipopulaarseteks kujunuenud digimikseritest M32 ja tema nii Midase kui ka Behringeri sugulastest. Õpituba viivad läbi Kristo Kotkas Sinusoidist ja Priit Kivimägi firmast Heliart. Heliart on Midase maaletooja aastast 2013 ja aastal 2017 on talle omistatud Music Groupi poolt MIDAS PRO ja M seeria helipultide remonditehniku sertifikaat. Kristo annab kõigepealt üldisema ülevaate, mida need puldid endast kujutavad ja milliseid üldiseid kasutusvõimalusi pakuvad, ning Priit süübib peenematesse detailidesse, mis puudutavad näiteks selliseid teemasid nagu:
AES50
CAT5 kaablid
Midas DL32/DL153 stagebox
Firmware upgrade
M32R lühiülevaade + ühenduvus (AES50, ruuter jne)
Routing (FOH/MON signaali jagamine stageboxist)
Mix/Group/Matrix
USB CardLõpetuseks näitab Kristo, kuidas seadme kasutus viia uuele tasemele, liites süsteemiga Waves kaardi ja Waves Soundgrid serveri ning kasutades Waves plug-inne.
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
-
20 / Monitormiksi tegemine muusikuna ja tehnikuna
17.10.2017
Läbiviija: Kristo KotkasSelle hooaja teises õpitoas räägime sellest, mis vahe on heal ja kehvemal lavamonitoril, heal ja kehvemal kõrvamonitoril ja üldistest ning detailsetest asjadest, mida monitormiksi loomisel peab arvestama ja kuidas luua parim miks. Kuna aina enam muusikuid on muutunud ka olude sunnil iseenda helitehnikuteks, kes peavad ise monitormiksi tegemisega hakkama saama on see õpituba sobilik nii tehnikutele, kui ka pillimeestele.
Õpitoa lõpetuseks on kõigil huvilistel võimalik tutvuda USA tootja 64 Audio ja Saksamaa tootja Vision-Ears in-ear monitoridega, nende demo mudeleid kuulata ja miks mitte ka võrrelda enda olemasolevate in-ear klappidega, ehk võtke omad klapid kaasa!
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
-
21 / Salvestamise ABC
30.10.2017
Läbiviija: Kristo KotkasOlen otsustanud korrata eelmisel sügisel toimunud kahte edukat õpituba, esimeses räägime salvestamisest.
Räägime salvestamise olulistest aspektidest, raud- ja tarkvarast üldiselt. Rõhu asetame iseenda ja oma kollektiivi loomingu ise salvestamise nüanssidele. Puudutame kindlasti ka salvestise kokkumängu ehk miksimise olulisemaid aspekte. Ideaalne õpituba inimestele, kes juba salvestavad ise oma loomingut või plaanivad seda teha ja tunnevad vajadust kogenud helitehniku näpunäidete järele.
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
-
22 / Helivõimendamise ABC
31.10.2017
Läbiviija: Kristo KotkasOlen otsustanud korrata eelmisel sügisel toimunud kahte edukat õpituba, teisies räägime helivõimendamisest.
Räägime helivõimendamise printsiipidest, mikrofonide valikust, helipultide valikust ja kõlarite valikust. Anname baasteadmisi, et mõista, kuidas saada hakkama erinevate helivõimendamise olukordadega ja kuidas teha õigeid valikuid ja otsuseid ostes, rentides ja paigaldades ning loomulikult ka helitehnikat kasutades.
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
-
23 / Kitarriseadistus ja hooldus
14.11.2017
Läbiviija: Alan UrvaOleme otsustanud korrata kitarrihoolduse õpituba Alan Urva juhendamisel.
Õigesti seadistatud ning korralikult hooldatud instrument tagab seda, et pill on paremini mängitav, häälestub täpselt ning kõlab ilusasti. Seadistuseks ja hoolduseks oleks mõistlik lasta oma instrumenti aeg-ajalt kitarritehniku juures hooldada, samas on mitmeid elementaarseid hooldusnippe, mida kitarri omanik saab oma pilli parema tervise heaks ise ära teha. Ei maksa ka unustada, et regulaarselt hooldatud pill teenib oma peremeest olulistelt kauem, ning tema hoolduskulud pillimeistri juures on madalamad.
Hooldamisele ja seadistusele lisaks räägime ka sellest, kuidas endale poes kitarri valida ning mida tasuks ostmisel järgida.
Päeva teises pooles on n-ö hands on töötuba, kus saad Alan Urva juhendamisel oma kitarrile ise hoolduse teha, ehk iga õpitoas osaleja lahkub hooldatud ja seadistatud pilliga! NB, osalejate arv on piiratud, ehk registreeri ennast osalejaks kohe!
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
-
24 / Avid S6L – digimikserite lipulaev
28.11.2017
Läbiviija: Kristo KotkasAVID – kes on varem tegutsenud audiomaailmas kaubamärgi all Digidesign on olnud kontsertheli maailmas pultide tipptootja juuba pikki aastaid. Eestis on kasutusel arvukalt AVID / Digidesign miksereid, kuid tänase päeva number 1 mikserit – AVID S6L’i ei ole siin mail veel nähtud. Nüüd avaneb see võimalus kõigil huvilistel – tulla ja tutvuda maailma absoluutsesse tipplassi kuuluva digitaalse mikseriga Sinusoid Akateemia õpitoas 28.11.2017!
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
-
25 / Rauno Pella – trummide programmeerimine
23.01.2018
Läbiviija: Rauno PellaRauno trummide programmeerimise kursusel tuleb juttu sellest, kuidas programmeerida realistliku kõlaga trumme, dünaamika ja mängutehnika seosest ning mõjust gruuvi dünaamikale, ghost nootidest ja fillidest, mida programmeerida trummidele ja mida mitte, trumminahkadest ja häälestusest, VST instrumentide erinevustest ja paljust muust. Lisaks jagab Rauno oma tehnilisi kogemusi kuidas mitte üle koormata arvuti CPU-d, millised võiksid olla routingu põhimõtted, gain staging läbi KONTAKT 5 playeri, katsetame koos erinevate samplite kollektsioonide trummide ja taldrikute valikuid ja lõpetame valmis looga, millel on hea soundiga ning maitsekalt orkestreeritud žanri esteetikale vastav trummipartii.
Õpituppa on oodatud erinevas vanuses ja erineva kogemusega muusikahuvilised ning vastuse oma küsimustele saavad kõik.
Õpitoa toimumist toetab EFÜ, osalemistasu on 30 eurot. EFÜ liikmetele kehtib soodustus -30%! Osalemise soovist palun teada anda nagu ikka – aadressile kristo@sinusoid.ee
Kohtumiseni!
Läbiviijast:
Rauno Pella on sündinud ja üles kasvanud Pärnus. Ta on omandanud hariduse Pärnu Muusikakoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning rahvusvahelistel meistrikursustel. Kokku on ta tegelenud muusikaga juba 19 aastat. Tema õpetajateks on olnud Olav Kund, Rein Roos, Vambola Krigul, Tanel Ruben, Toomas Rull, Reigo Ahven. Meistrikursusi on ta saanud maailma tipptrummaritelt – Antonio Sanchez (Pat Metheny Group), Matt Halpern (Periphery), Jojo Mayer, Jost Nickel, jpt.Trummarina on Rauno Pella mänginud sadades erinevates ansamblites ning löökpillimängijana teinud kaasa erinevate orkestrite koosseisudes – Pärnu Linnaorkester, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester ja puhkpilliorkester jpt.
2013-2016 oli ta ansambel Swingersi trummar ning lisaks on ta mänginud bändides Mushy, Kognito, Power Play, Cookies ning hetkel on ta Rauno Pella Project asutaja ja omaloomingulise muusika autor. Salvestamise ja arranžeerimisega on Raunol kogemust 8 aastat ning peamisteks tööriistadeks on tal iMac, PreSonus Firestudio helikaart, BeyerDynamics DT 770 M klapid.