9 / Avid digimikserite õpituba
24.01.2017
Läbiviija: Kristo Kotkas, Siim Tõnisson ja Keijo Koppel

Seekord on tegemist nn advanced taseme õpitoaga, kuigi käime läbi ka baasinformatsiooni, sest Avid digimiksereid leiab juba ammu Eestis erinevatest rendifirmadest, nagu Eventech, RGB ja Sound House, kui ka kontserdisaalidest, nagu Nordea Kontserdimaja, Mooste Folgikoda või Türi Kultuurimaja. Samuti kasutavad Avid digitaalseid miksereid mitmete artistide helikunstnikud, nagu Metsatöllu, Tanel Padar & The Suni, Shanoni ja Jüri Pootsmanni helikunstnikud, kelle oleme kutsunud ka selles õpitoas oma kogemusi ning ennekõike nippe ja trikke – kuidas parimat sound’i saada – teile välja rääkima 🙂 Antud õpitoas saab siis Avid mikserite nii baasteadmised kui ka näpunäited, kuidas süsteemidest nii-öelda viimast välja võtta. Kuna Avidi mikserite põhiline trump on võime jooksutada plug-in’e masina siseselt ilma väliste serverite või arvutite abita, siis kindlasti peatume pikemalt erinevatel plug-in’idel ja nende kasulikkusel üldise suurepärase helitulemuse saavutamisel.

Näitame muuhulgas nii Profile/SC48 seadmete kasutust, sealhulgas Profile võimet 128 rida audiot salvestada, kui ka uuema generatsiooni S3L seadmeid. Lisaks näitame ka nende võimet lihtsa vaevaga, ilma ühegi lisahelikaardi või interface’ita, salvestada 64 rida audiot. Käsitlemata ei jää ka see, kuidas kolme eri puldi vahel saab ühte ja sama lavaboksi jagada, tehes näiteks sellise keerulise setup’i, kus on FOH, Monitor Mix ja Broadcast Mix, eriti kompaktseks ja lihtsaks. Õpitoa osalemistasu on 30 eurot ja toimumist toetab Eventech OÜ.

Läbiviijatest:

Kristo Kotkas, Siim Tõnisson ja Keijo Koppel on kõik pika live ja ka stuudioheli tegemise kogemusega mehed. Otseselt vastutab Kristo aastaid Tanel Padar & The Suni, Lenna ja Shanoni ning Siim samuti Shanoni ning ka Jüri Pootsmanni ja Liis Lemsalu ning Keijo omakorda Metsatöllu ja Põhja Tallinna kontserthelide eest. Kõiki kolme ühendab soov stuudioheli kvaliteeti kontsertheli maailma üle kanda.

https://www.facebook.com/events/1741590916061531/


Akadeemia

ÕPITOAD

Arhiiv